preloader
Переможці конкурсу «Честь Професії 2024»
Хто вони – переможці конкурсу професійної журналістики «Честь професії» у 2024 році?

Безперечно, це журналісти, яким завдяки їхньому матеріалу, вдалося створити дискусію, викликати резонанс, підняти важливі для громадянського суспільства теми, розказати світову правду про війну в Україні та її наслідки для всіх українців.

А ще – це професіонали своєї справи, люди, які не бояться говорити, писати, слухати, очевидці та літописці життя країни та її людей.

Цьогоріч на конкурс подали 1240 матеріалів у 6 основних номінаціях та 5 спецномінаціях. І ми пишаємося кожною роботою, яка пройшла через команди професійних Відбіркової комісії та Журі. Тож, маємо честь оголосити переможців конкурсу.

Переможниця у номінації «Найкраще інтерв'ю»:
Фіналісти номінації "Найкраще інтерв'ю":
  • <«Загиблого «азовця» ексгумував батько, який перейшов на бік «ДНР». Розповідь матері»  - Сисак Ірина, (співавтори: оператори Олександр Мазур та Євген Головін). Медіа: Радіо Свобода.
  • «Аскольд: 8 тисяч врятованих з Маріуполя»  - Авторка: Хорольська Вероніка. Медіа: Запорізький центр розслідувань, Soda.
  • «Максим Кривцов: Я мав жахливу мрію – ходити по Києву з автоматом»   - Авторка: Наталя Корнієнко. Медіа: «Читомо».
  • ««Сибірський батальйон» ЗСУ – корінні народи РФ «проти Путіна»»  - Автор: Тарас Левченко. Медіа: «Радіо Свобода».
Переможниця спецпризу "Найкраще інтерв'ю у локальному медіа":
Переможці у номінації «Найкращий репортаж»:
Фіналісти у номінації «Найкращий репортаж»:
  • «Нові обличчя війни» - Авторка: Сенів Оксана, (співавтори: Олена Дуняк, Владислав Кравець, Олександр Брамський). Медіа: Суспільне Новини.
  • «Захоплені позиції РФ, штурми та важкі бої: як виживає піхота на нулі. Репортаж з Роботиного» - Автор: Кушнір Мар'ян. Медіа: «Радіо Свобода».
  • ««Зліва від посадки танчик заїжджає»: росіяни в тумані штурмують позиції ЗСУ» - Автор: Колян Пастико, співавторка: Горпінченко Анастасія. Медіа: Слідство.Інфо.
  • ««Ви - служитель диявола». Коли з Почаївської лаври виселять УПЦ»» - Авторка: Мар'яна П'єцух. Медіа: hromadske.
Переможці спецпризу «Найкращий репортаж у локальному медіа»:
Переможці у номінації «Найкраще новинне висвітлення резонансної події»:
Фіналісти у номінації «Найкраще новинне висвітлення резонансної події»:
  • «Що відбувалося в Грозі перед тим, як туди влучила російська ракета. І як брати Мамони, яких СБУ вважає навідниками, стали колаборантами - реконструкція» - Авторка: Ганна Мамонова, Лабораторія журналістики суспільного інтересу (матеріал опублікований у Бабелі)
  • «У ніч на 1 червня через зачинене укриття в Києві загинули люди. Офіс президента звинувачує в цьому Кличка, мер - президента, а в СІЗО сидить сторож. Хто він і до чого тут комунізм - пояснюємо» - Автор: Олександр М'ясищев. Медіа: «Бабель».
  • «У кожній хаті буде стояти де один гріб, де - п’ять, де -три» - Авторка: Діана Буцко. Співавтор: Микола Пастух. Медіа: hromadske.
  • «“Я аж крикнула: «Саша»!“: мати Олександра Мацієвського впізнала свого сина на відео росіян з його розстрілом» - Авторка: Дар'я Янушкевич. Співавтор: Роман Репа. Медіа: «Суспільне Чернігів».
Переможці спецпризу «Найкраще новинне висвітлення резонансної події в локальному медіа»:
Переможці у номінації «Найкраща аналітика»:
Фіналісти у номінації «Найкраща аналітика»:
  • «Війна та корупція на “Антонові“. Чи зможе Україна колись відновити будівництво літаків?» - Автор: Богдан Мірошниченко. Співавторка: Дана Гордійчук. Медіа: Економічна правда.
  • «Зайди, якщо зможеш. Ветеранам з інвалідністю вкрай важко пересуватися українськими містами» - Авторка: Валерія Павленко, (співавтори: Інна Гадзинська, Надія Кельм, Маргарита Гогун). Медіа: Texty.org.ua.
  • «Важко, повільно, ризиковано: як відбувається розмінування деокупованого півдня України» - Автор: Олександр Янковський. Співавторка: Олена Бадюк. Медіа: «Радіо Свобода».
  • «Що буде з Сектором Гази та чи зникне ХАМАС після операції Ізраїлю – пояснення Суспільне» - Авторка: Олена Куренкова, (співавтори: Владислав Кравець, Олена Дуняк. Медіа: «Суспільне Новини».
Переможці спецпризу «Найкраща аналітика в локальному медіа»:
Переможці у номінації «Найкраще розслідування»:
Фіналісти у номінації «Найкраще розслідування»:
  • «Відчиняйте, поліція! - Замголови Нацполіції: російський паспорт дружини, зв’язки з криміналітетом і теща-мільйонерка» - Авторка: Леся Іванова. Медіа: BIHUS.Info
  • «МІЛЬЙОНИ НЕ ДЛЯ ВАС: кому насправді дісталися гроші від Мінсоцполітики?» - Авторка: Яна Корнійчук. Медіа: «Слідство.Інфо».
  • «Хто віддав Росії 575 крилатих ракет, якими тепер атакують Україну?» - Автор: Serhii Andrushko. Співавторка: Кіра Толстякова. Медіа: Радіо Свобода.
  • «Буча: розстріл на Києво-Мироцькій» - Авторка: Анна Калаур, (співавтори: Інна Білецька, Алла Садовник, Олександр Стратонов, Світлана Коваль, Владислав Васильченко). Медіа: «Суспільне Новини».
Переможці спецпризу «Найкраще розслідування у локальному медіа»:
Переможниця у номінації «Найкраща публіцистика»:
Фіналісти у номінації «Найкраща публіцистика»:
  • «Я не другий сорт» - Авторка: Діана Лановець, (співавтори: Олександр Дьомін, Ірина Костишина, Сергій Колесніков). Медіа: журнал соціального мальопису Inker.
  • «Їх вбили, бо не змогли перемогти на полі бою OLENIVKA 28 -29.07.22» - Авторка: Ганна Курцановська. Медіа: Свої.City.
  • «Three Stories of Pregnancy and Birth in Ukraine» - Авторка: Карякіна Ангеліна. Медіа: Лабораторія журналістики суспільного інтересу.
  • «Готуйтесь битися» - Авторка: Ольга Омельянчук. Медіа: Reporters.
Переможниця спецпризу «Найкраща публіцистика в локальному медіа»:
Переможниці спеціальної номінації «Найкращий матеріал на тему прав жінок, дотримання гендерної рівності» від ГО Жінки в медіа:
Фіналістки спеціальної номінації «Найкращий матеріал на тему прав жінок, дотримання гендерної рівності» від ГО «Жінки в медіа»:
  • «Ілюзія рівності». Історії боротьби за рівноправ’я, документальний проєкт - Авторки: Олена Кривенко та Анастасія Гудима. Медіа: «Суспільне».
  • «Мами на фронті: або воюю я, або моя дитина» - Авторка: Наталія Мазіна. Медіа: hromadske.
  • «Не “допомагає мамі“, а відповідальний тато: що таке залучене батьківство і чому це важливо» - Авторка: Ірина Требунських. Медіа: інформаційний портал "Гречка", м.Кропивницький.
  • «Красива жінка, лясну її по попі». Що робити у випадку сексуальних домагань у війську» - Авторка: Анастасія Поя. Медіа: УП.Життя.
Переможниця у спеціальній номінації «Журналістський внесок у ментальний розвиток українського суспільства» імені Наталії Луговської від Асоціація політичних психологів України:
Фіналісти у спеціальній номінації «Журналістський внесок у ментальний розвиток українського суспільства» імені Наталії Луговської від Асоціації політичних психологів України:
  • «Ксенія Возніцина: “Часто кажуть, що в нас уся країна буде в травмі, - але це неправда“» - Авторка: Оксана Расулова. Медіа: The Ukrainians.
  • Подкаст «Температура - нормальна», матеріал «Науковий погляд на біль втрати: як наш мозок реагує та як собі допомогти» - Авторка: Наталія Бушковська, фрілансерка. Медіа: «Українська Правда».
  • «Втеча з окупації під наркозом. Знайомство із Залужним та Зеленським» - Автор: Дмитро Євчин, (співавтори: Дмитро Євчин, Микита Ісайко, Дмитро Кологривий, Григорій Пігнастий, Роман Губенко). Медіа: «Крим.Реалії», «Радіо Свобода».
  • «Ментальне здоров'я військових: історія піхотинця, який двічі був у психлікарні» - Авторка: Наталія Патрікєєва. Медіа: «Радіо Свобода».
Переможниця у спеціальній номінації від проєкту Психічне здоров'я для України - «Професійне висвітлення теми психічного здоров’я в медіа»:
Фіналісти у спеціальній номінації від проєкту @Психічне здоров'я для України - «Професійне висвітлення теми психічного здоров’я в медіа»:
  • ««Я не спав 45 днів». Один день у відділенні психологічної реабілітації для військових» - Авторка: Nastia Ivantsiv. Співавтор: Олександр Магула. Медіа: «Суспільне Новини».
  • «Як військова служба змінює музикантів?» - Авторка: Юлія Ткачук. Медіа: «Суспільне Культура».
  • «Терпи, чоловіче? Як стереотипи змушують чоловіків нехтувати своїм здоров’ям» - Авторка: Ірина Требунських. Медіа: інформаційний портал «Гречка».
  • «Депресія та війна: хто в групі ризику і що робити» - Авторка: Олена Козар. Медіа: Куншт.
Переможниця у спеціальній номінації «Найкращий матеріал на тему дотримання професійних стандартів та журналістської етики під час війни» від Комісії з журналістської етики:
Фіналісти у спеціальній номінації «Найкращий матеріал на тему дотримання професійних стандартів та журналістської етики під час війни» від Комісії з журналістської етики:
  • «Українські журналісти зробили зіркою YouTube “канадського експерта“ Фікрета Шабанова. Насправді він не канадський і не експерт, а конспіролог, який вірить у змову кельтів і вигадану країну Лемурію (це біль)» - Автор: Олександр М'ясищев. Медіа: «Бабель».
  • «Труханули телеграм» - Авторка: Катерина Родак. Медіа: NGL.media.
  • «Чи є секс після війни? Військові, повертаючись з фронту, шпиталю або полону, везуть із собою проблему, про яку майже не говорять» - Авторка: Юлія Забєліна. Медіа: NV.
  • «“Сибірський батальйон“ ЗСУ, або корінні народи РФ “проти Путіна“» - Автор: Тарас Левченко. Медіа: «Радіо Свобода».
Переможниця у спеціальній номінації від Наглядової ради конкурсу «За відданість професії за найтяжчих умов»:
Переможниці спеціальної номінації «Найкращий аудіоматеріал»:
Переможці спецпризу «Надія журналістики»:

Вітаємо усіх переможців та переможниць!

Конкурс «Честь Професії 2024» став можливим завдяки фінансовій підтримці Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), що була надана через проєкт «Медійна програма в Україні», який виконується міжнародною організацією Internews та за підтримки Шведського агентства з питань міжнародної співпраці та розвитку (Sida).

Організатор конкурсу – Національна асоціація медіа.

Оргкомітет конкурсу:

Інна Мельникова, керівниця проєктів Національної асоціації медіа

+38 (097) 80 90 661/ +38 (044) 254 55 56

project@nam.com.ua

www.nam.org.ua.