preloader
Заява оргкомітету конкурсу «Честь Професії» на лист від НТА
Дата публiкацiї:
15.05.2020
block-1

ОНОВЛЕНА ВЕРСІЯ ЗАЯВИ (до заяви додається офіційний коментар Олега Ониська)

12 травня організаційний комітет конкурсу отримав звернення журналістів Телеканал НТА (м. Львів) щодо публічних висловлювань головного редактора видання Zaxid.Net та члена Журі конкурсу у номінації «Найкраще новинне висвітлення резонансної події» Олега Ониська, та коментарів співредакторки проєкту Наші гроші. Львів і членкині Відбірковій комісії конкурсу у номінації «Найкраще розслідування» Наталії Онисько, які, на думку журналістів, можуть свідчити про упереджене ставлення цих членів Ради експертів до їх конкурсних робіт (лист додається – https://cutt.ly/WyWUdvp).

Організаційний комітет одразу звернувся до пана Ониська, як автора згаданих публічних заяв, з проханням надати коментар щодо ситуації, яка склалася. Ми отримали відповідь, у якій він відкидає претензії журналістів телеканалу щодо його упередженого оцінювання їх матеріалів, поданих на конкурс: «Оцінюючи їх, я спирався на професійні критерії, а не на особисте ставлення до окремих представників цього каналу – і я радий, що мої висновки підтвердила незалежна оцінка, проведена організаторами конкурсу після отримання звернення телеканалу НТА» (повна версія коментаря – https://cutt.ly/RyEeXRq).

Головною цінністю конкурсу є чесність та неупередженість відбору переможців, тому організаційний комітет робить все від нього залежне для уникнення можливих конфліктів інтересів у всіх членів Ради експертів, які залучаються до роботи у Відбірковій комісії або у Журі. Саме тому перелік учасників Відбіркової комісії та склад Журі конкурсу оголошується напередодні початку прийому робіт. Відтак, кожен журналіст/ -ка, чи редакція, які подають свої роботи на «Честь Професії», мають змогу ознайомитися із складом експертів, які оцінюватимуть їх роботи, прийняти рішення про участь у тій чи іншій номінації, а також ще до початку оцінки робіт заявити про можливі конфлікти інтересів. Організаційний комітет закликає учасників конкурсу ставитись до цієї можливості з відповідальністю та робити відповідні заяви вчасно.

З метою дотримання графіку проведення конкурсу та задля уникнення можливого конфліктного інтересу у питанні, яке ще розглядається, організаційний комітет прийняв рішення передати матеріали журналістів телеканалу НТА, які оцінювали Наталя Онисько та Олег Онисько, на додаткове оцінювання трьом членам Відбіркової комісії та трьом членам Журі конкурсу. В результаті додаткового оцінювання бали робіт журналістів телеканалу НТА були перераховані та суттєво не змінилися.

Також задля уникнення подібних ситуацій у майбутньому організаційний комітет розробить та представить на розгляд Наглядової ради конкурсу «Честь Професії» етичні правила учасників Відбіркових комісій та членів Журі, що в тому числі врегулюють питання публічного використання інформації про конкурс.

 

 

Пресслужба конкурсу «Честь Професії»