preloader
Спецномінація «Експерт-знахідка» від платформи «HelpSMI - експерти онлайн»
Дата публiкацiї:
26.02.2021
block-1

Цьогоріч на конкурсі професійної журналістики «Честь Професії» нова спеціальна номінація «Експерт-знахідка» від платформи «HelpSMI - експерти онлайн».

Спеціальна номінація створена платформою «HelpSMI - експерти онлайн» для того, щоб спонукати журналістів звертати увагу на компетентних знавців, які не обов'язково є публічними і загальновизнаними лідерами думок, проте мають хорошу експертизу і досвід, а також внутрішнє прагнення ділитися цим із суспільством. Це сприяє насиченню українського інформаційного простору якісними медійними матеріалами, демократизації журналістики, робить свій внесок у боротьбу із плагіатом.

Організатори завдяки спецномінації прагнуть дізнатися, кого і в якому вигляді цитували та до чиєї думки прислухалися у 2020 році. А також - нагородити спецномінацією журналіста чи журналістку, які відкрили для себе нових експертів та створили завдяки їхнім експертизам якісні матеріали.

Критерії оцінювання матеріалів:
  • «новизна» експерта/-ки (ви відшукали його/її, відкрили його/її для себе у 2020 році, не є відомою всім і широко цитованою персоною, але демонструє фаховість і ґрунтовність, про що свідчить наданий коментар);
  • «важкодоступність» експерта/-ки (з людиною не так просто поговорити: наприклад, вона відсутня у соціальних мережах і ви зв'язувалися з нею через стаціонарний телефон організації, чи знайомі передали вам його/її контактний номер; людина належить до старшої вікової групи чи доволі замкненої в Україні наукової спільноти; можливо, експерт/-ка працює не у столичній установі, а в невеликому містечку, але вражає своїми знаннями і має цінну для читача інформацію);
  • якість, ґрунтовність, глибина коментаря, значення наданої експертом/-кою інформації для розкриття заявленої теми;
  • цікавість і актуальність теми матеріалу із коментарем для суспільства;
  • перспективи експертизи людини для журналістики (разова чи багаторазова у вас із нею співпраця? можливість багаторазової співпраці). 

До спеціальної номінації можна подати той самий матеріал, що й до однієї з основних номінацій «Честь Професії». Подавати матеріал також можна виключно в цю спеціальну номінацію.

ВАЖЛИВО! Один журналіст/-ка подає лише ОДИН матеріал у спецномінацію «Експерт-знахідка» від платформи «HelpSMI - експерти онлайн», але можна подати посилання на декілька статей, де один і той самий експерт/-ка висловлюється з різних питань в одній галузі, і можна прослідкувати, що співпраця склалася, і експерт/-ка дійсно фахівець/-чиня. 

  • Роботи в цю спеціальну номінацію приймаються до 19 березня 2021 року.
Журі спецномінації «Експерт-знахідка»:
  • Анастасія Ширіна, співзасновниця і виконавча директорка платформи HelpSMI.
  • Микита Ширін, співзасновник і технічний директор платформи HelpSMI.

 

Більше інформації щодо участі у конкурсі можна знайти на офіційному сайті. Слідкуйте за новинами на офіційній сторінці у Facebook.

З матеріалами переможців конкурсу за усі одинадцять років можна ознайомитися за посиланням - https://cutt.ly/HlmWIJU.

 

Партнери конкурсу – Комісія з журналістської етики та платформа HelpSMI. Інформаційні партнери конкурсу – «Детектор медіа», «Довгий пес», Urban Space Radio, «Рубрика. Все по поличках», Інститут масової інформації, «Читомо», Happy Monday, ММР, ГУРТ.

Загальнонаціональний Конкурс професійної журналістики «Честь Професії 2021» став можливим завдяки фінансовій підтримці Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), що була надана через проєкт «Медійна програма в Україні», який виконується міжнародною організацією Internews.

 

 

Оргкомітет конкурсу:

Наталя Терес, керівниця проєктів Національної асоціації медіа

(044) 254 55 56

project@nam.com.ua

www.nam.org.ua