preloader
«Пулітцер-2020»: хто отримав найавторитетнішу премію з журналістики?
Дата публiкацiї:
06.05.2020
block-1

Поки Журі конкурсу професійної журналістики «Честь Професії» ще оцінює роботи учасників, у Нью-Йорку оголосили лауреатів Пулітцерівської премії 2020 року. Цьогоріч  одну з найпрестижніших нагород світу у сфері журналістики, фотографії, прози, драматургії отримали видання та автори в  15 журналістських і 7 книжкових, драматичних і музичних номінаціях.

Особливістю премії 2020 року стало те, що вперше нагороду здобув журналістський подкаст, а також – що церемонія у зв’язку з пандемією коронавірусу відбулася не в Колумбійському університеті, а у вітальні адміністраторки Пулітцерівської премії Дани Канеді. Напередодні учасники комісії обрали фіналістів під час  дискусії у зумі.

У номінації «Служіння суспільству» нагороду отримали журналісти американських видань Anchorage Daily News і ProPublica за серію викривальних матеріалів про сексуальне насилля у Алясці та поліцейських, які покривали злочинців.

Нагороду у номінації «Висвітлення міжнародних тем» отримали автори  The New York Times  за цикл статей про режим Володимира Путіна. Зокрема,  у цьому циклі є й стаття про українського військового Івана Мамчура, якого застрелили у 2016 році на замовлення російського ФСБ.

Також автор The New York Times Браян Розенталь став переможцем у номінації «Розслідувальна журналістика» з матеріалом про ринок таксі у Нью-Йорку.

Журналісти видання The Washington Post отримали нагороду у номінації «Пояснювальна журналістика» за матеріал про небезпеку глобального потепління.

У номінації «Новинна фотографія» перемогу отримали фотографи інформаційного агентства Reuters за світлини протесту у Гонконзі у 2019 році.

Фотокореспонденти агентства Associated Press здобули перемогу у номінації «Художня фотографія» за фотопроєкт про життя у регіоні Кашмір, який ніяк не можуть поділити між собою Індія та Пакистан.

Переможцем у номінації «Оперативні новини» стало видання The Courier-Journal з Луїсвілля (США) за матеріали про расові відмінності в оформленні помилувань у штаті Кентуккі.

У номінації «Місцевий репортаж» отримало нагороду видання The Baltimore Sun за матеріал про фінансові відносини між мером Балтимора та державною лікарнею.

Дві групи авторів із видань ProPublica та The Seattle Times отримали нагороду у номінації «Загальнонаціональний репортаж» за розслідування смертельних морських та авіаційних аварій.

Премію у номінації «Описовий репортаж» отримав Бен Тауб з видання The New Yorker за матеріал про особу, яку викрали і катували протягом 10 років у в’язниці Гуантанамо.

У номінації «Коментар» перемогла Ніколь Ханну-Джонс з The New York Times з нарисом «1619 проєкт» про поневолених африканців  в історії Америки.

Перемогу у номінації «Критика» здобув Крістофер Найт з Los Angeles Times за матеріали про суспільну важливість роботи критика.

Джеффрі Геррітта із Herald Press отримав нагороду у номінації «Редакційна стаття» за публікації про смерть ув'язнених у невеликій в'язниці округу Техас.

Переможцем у номінації «Мультиплікація на передовиці» став Баррі Блітт з The New Yorker за зображення Білого дому і Дональда Трампа у карикатурному стилі.

У номінації «Аудіорепортаж» нагородили журналістів Моллі О'Тул з Los Angeles Times та Емілі Грін за висвітлення наслідків політики адміністрації Трампа стосовно мігрантів із Мексики.


Пулітцерівська премія – одна з найпрестижніших та найавторитетніших премій у сфері журналістики, літератури, музику і театру, заснована видавцем Джозефом Пулітцером. Її традиційно вручають у перший понеділок травня. Нагороду присуджують з 1917 року за матеріали у американських виданнях, з 2006 року журі розглядає публікації і в інтернет-виданнях.

 


Пресслужба «Честі Професії»