preloader
Понад 600 робіт подали на конкурс «Честь Професії» у 2020 році
Дата публiкацiї:
20.03.2020
block-1

Завершився прийом робіт на конкурс професійної журналістики «Честь Професії» у 2020 році, і розпочався надзвичайно важливий етап оцінювання робіт. Цьогоріч на конкурс учасники подали 615 матеріалів, з яких 494 матеріали –  в основні номінації. Найпопулярнішою виявилася номінація «Найкращий репортаж». У підсумку маємо такі результати у кожній із номінацій.

 • Найкращий репортаж – 133.
 • Найкраще інтерв’ю – 90.
 • Найкраща аналітика – 83.
 • Найкраща публіцистика – 67.
 • Найкраще розслідування – 63.
 • Найкраще новинне висвітлення резонансної події – 58.
 • Спецномінація «Конструктивна журналістика» – 121.
Цікаві факти про учасників «Честі Професії» 2020 року

Поділимося з вами ще кількома цікавими фактами про учасників «Честі Професії» 2020 року:

 • наймолодшій учасниці цьогорічного конкурсу 16 років, найстаршому – 71 рік;
 • ми отримали 60% матеріалів від регіональних медіа і 40% – від центральних;
 • серед поданих робіт: аудіоматеріалів – 3%, відеоматеріалів – 31%, текстових матеріалів  – 66%.
Яка головна мотивація  журналістів в участі у конкурсі?

Далі – пряма мова учасників.

 •  «Участь у конкурсі, незважаючи на результат, - прекрасна мотивація для подальшого росту та розвитку. Час від часу, корисно звірятись з колегами. Бодай для того, щоб поставити собі нові цілі і завдання», – Левко Стек з «Радіо Свобода».

 • «Конкурс - це завжди оцінка твого таланту, а ще для мене «Честь професії» - це бути чесним і правдивим, мати цінності і не зраджувати їм, не залежно від обставин. І найголовніше - завоювати довіру людей», – Людмила Власюк з газети «Волинь».

 • «Мені дуже хотілося б, щоб про проєкт "Університет ХХІ”, в рамках якого вийшло запропоноване на конкурс інтерв’ю з науковицею, поеткою, перекладачкою Іриною Старовойт, дізналося якомога більше людей. В рамках проєкт, який є унікальним в Україні, я опублікувала 12 інтерв’ю з експертами у різних сферах - від філософії до бізнесу - де вони говорять про проблеми, виклики та завдання університету і пропонують своє бачення вищої освіти майбутнього. Цей проєкт про нас з вами, про те, наскільки ми готові дбати про своє майбутнє, наскільки нам потрібен розвиток та безперервне навчання упродовж всього життя, чи є реальний запит у суспільства на це і чи вміє держава розпізнавати його, і найважливіше - що робити, як можна впливати, куди рухатися? Участь у конкурсі “Честь професії” для мене - можливість сказати про проблему університету ширше і розвинути дискусію на нових рівнях, у нових колах», - Оксана Левантович, дописувачка  The Ukrainians, "Локальної історії".

 • «Я беру участь у конкурсі "Честь професії", тому що можу. Перш за все можу розповідати історії людей, про яких пишу, щоб вони ставали видимими. Але головне — як журналістка, можу нагадувати системі, що у суспільних проблем, статистиках і категоріях, завжди є людське обличчя. Я вважаю, що участь у конкурсі допоможе цю ідею поширити», -  Анастасія Іванців з LB.ua.

 

 • «Минулого року наша команда запустила репортажний онлайн-журнал Reporters. Ми вболіваємо за розвиток літературного репортажу і прагнемо стати провідним репортажним медіа країни. Це амбітна ціль, шлях до якої не є простим. Але на цьому шляху важливо працювати у конкурентному середовищі — тому радіємо, що з року в рік конкурс «Честь професії» має номінацію «Найкращий репортаж». Як редакторці й репортерці мені теж цікаво позмагатися за перемогу саме у цій номінації», - Марія Паплаускайте The Ukrainians / Reporters.

 • «Участь у конкурсі "Честь професії" - це перевірка того, наскільки правильний мій професійний рух. І, звісно, можливість оцінити себе як журналістку глобально - серед колег зі схожими професійними цінностями, для яких важливе дотримання стандартів й етики. У своїх матеріалах я намагаюся показати кожного героя ширше, ніж кімната, де він/вона мешкає. Для мене важливо позначити людину в нашій пострадянській країні, яка має свою історію, де з перебоями впроваджують реформи, і, де триває війна. До участі в конкурсі я подаю роботи, які створювала для людей і про людей», - Олеся Біда з «Бабель».

 • «Темі корупції і зловживання в українських тюрмах медіа приділяють мало уваги, незважаючи на її важливість. Там перебувають особливо вразливі люди, у яких обмежений доступ до свободи і які самостійно не можуть захистити свої права. На мою думку, там повинні більше і ретельніше працювати журналісти. Участь у конкурсі дозволить привернути увагу ширшого кола людей до теми корупції та порушення прав людини у місцях позбавлення волі», - Катерина Лихогляд із Слідство.Інфо.

 • «Заявку на конкурс подаю вперше. Це своєрідний виклик і мотивація. Виклик в тому, що, нарешті, маю матеріал, який готова показати журі. Мотивацією є вже наявність такого матеріалу, що спонукає рухатись в напрямку до якісних текстів вже у 2020 році», - Олена Мудра з «Голосу Карпат»

 

Пресслужба «Честі Професії»