preloader
Офіційний коментар Наталії та Олега Ониськів на лист телеканалу НТА
Дата публiкацiї:
16.05.2020
block-1

У відповідь на запит оргкомітету конкурсу «Честь Професії» щодо листа від журналістів телеканалу НТА про публічні висловлювання головного редактора видання Zaxid.Net та члена Журі конкурсу у номінації «Найкраще новинне висвітлення резонансної події» Олега Ониська, та коментарі співредакторки проєкту Наші гроші. Львів, членкині Відбіркової комісії конкурсу у номінації «Найкраще розслідування» Наталки Онисько, ми отримали офіційний коментар пана Олега.

 

У своєму листі Олег Онисько зазначив, що його відповідь нижче можна розцінювати також і як відповідь від Наталії Онисько.

Надаємо повну версію коментаря без редактури.

«Насамперед хочу відкинути претензії телеканалу НТА стосовно упередженого оцінювання їхніх матеріалів, надісланих на конкурс «Честь професії». Оцінюючи їх, я спирався на професійні критерії, а не на особисте ставлення до окремих представників цього каналу – і я радий, що мої висновки підтвердила незалежна оцінка, проведена організаторами конкурсу після отримання звернення телеканалу НТА.

Конфлікту інтересів також нема. Телеканал НТА висловив припущення, що я міг упереджено оцінити їхні публікації через «викривальні матеріали» про мера Львова, однак в оцінюваних мною репортажах нічого такого не було. Зрештою, існують чіткі правила оцінювання матеріалів, надісланих на конкурс, і вони передбачають об’єктивність, повноту інформації, оперативність та інші професійні критерії, безвідносно до героїв цих публікацій.

Критерії відбору членів журі також прозорі – їх обирають рейтинговим голосування члени ради експертів конкурсу, серед яких є і представники НТА. Можливо, у майбутньому рада експертів обере в журі і когось із них, але наразі вони очевидно користуються недостатнім рівнем авторитету у професійному середовищі. Наскільки я знаю, обрання членів відбіркового журі і у номінаціях публічно висвітлювались організаторами конкурсу на усіх етапах.

В надісланому НТА скріні з моїм коментарем нема використання не оприлюдненої конкурсом інформації, адже моя участь у журі була раніше офіційно анонсована на сайті конкурсу «Честь професії». Зрештою, це була лише відповідь на претензії панни Струк про мій недостатній фаховий рівень, щоб оцінювати роботу її телеканалу, але цей скрін просто обрізали, щоб виглядало як хвалькуватість чи погрози, навіть не знаю ».

Із повною версією заяви оргкомітету конкурсу у відповідь на лист від телеканалу НТА можна ознайомитися за цим посиланням - https://cutt.ly/EyEf3GZ