preloader
«Честь Професії» – як екзамен на профпридатність: історія успіху Мар’яни П’єцух
Дата публiкацiї:
12.03.2020
block-1

Протягом десяти років Мар’яна П’єцух подавала свої матеріали на конкурс професійної журналістики «Честь Професії». Журі високо оцінювало її роботи, вони часто ставали фіналістами, але ніколи не перемагали: «Багато-багато років поспіль я подавалася на Конкурс «Честь професії». І багато-багато років отримувала дипломи номінанта в різних номінаціях, інколи про три дипломи. Але ніколи статуетку переможця. Але це не зупиняло, бо, відверто, і не за статуеткою я йшла. Для мене це як щорічний екзамен профпридатності, коли ти переглядаєш свої роботи і дивишся, чи взагалі маєш, що подати на конкурс і у скількох номінаціях».

У 2019 році Мар’яна П’єцух із серією статей в «Українській правді» «Серійна бездіяльність, або Особливості слідства у справі Гандзюк (Серія матеріалів в рамках розслідування справи Катерини Гандзюк)»  отримала перемогу у номінації «Найкращий матеріал з громадянською позицією». Їй вдалося не тільки якомога детальніше висвітлити деталі справи Катерини Гандзюк, а й змінити хід слідства правоохоронних органів. Мар’яна відтворила події  нападу на активістку Катерину Гандзюк, а також навела докази і навіть висунула версії злочину. Чому саме ця робота перемогла серед сотні інших, та чому Журі обрало її матеріал – розповідає Мар’яна: «Ця тема була на слуху весь попередній рік і була таким собі каталізатором ефективності роботи правоохоронних органів України та наявності політичної волі притягувати до відповідальності навіть тих, хто пов’язаний був якимось чином із провладною політсилою. Я подавала серію матеріалів, тобто важливо, що не кинула тему, а пильно відстежувала тему і слідство та, фактично, бездіяльність правоохоронців. Напевно, головне, що перший матеріал з цієї серії був ключовим у слідстві, оскільки доводив невинність особи, якій на той момент висунули підозру. Цю людину відпустили. Тобто, ймовірно, для журі було важливим, що матеріал не просто описує ситуацію зі слідством, а не неї впливає».

Особливістю і перевагою «Честі професії» є те, що журналістів оцінюють самі ж журналісти. Медіаспільнота обирає у журі тих, кому довіряє. Для Мар’яни П’єцух її екзамен на профпридатність ще не закінчився –  колеги по цеху цього року обрали її до складу Журі «Честі Професії». Сама ж Мар’яна вважає, що будь-який конкурс журналістських матеріалів – це своєрідне самотестування на професійність і затребуваність як автора. Успішний результат цього тесту чи іспиту – це додатковий мотиватор  залишатися і надалі розвиватися в професії.  Як журі Мар’яна планує не тільки прискіпливо обирати переможця у номінації «Найкраще інтерв’ю», а й відкрити ширшій аудиторії нові імена у журналістиці: «У жанрі інтерв’ю я очікую побачити не лише гострі і викривальні матеріали з топ-спікерами, але і відверті, емоційні, пізнавальні діалоги з людьми, які маловідомі, але або на своєму локальному рівні роблять великі справи, або своїм прикладом допомагають відкрити очі на малозвідану проблематику».

Для участі у «Честі Професії» необхідно:
  • обов’язково ознайомитись та перевірити відповідність матеріалу критеріям номінації, в яку ви подаєте свій матеріал https://journalismaward.in.ua/criteria.html
  • заповнити форму на сайті конкурсу https://journalismaward.in.ua/submit.html.
  • відкрити доступ до матеріалу за посиланням на файлообмінники/сайти не менше, ніж на 5 місяців з моменту подання заявки.
Прийом робіт триває до 18 березня!


Більше інформації щодо участі у конкурсі можна знайти на офіційному сайті. Слідкуйте за новинами на офіційній сторінці у Facebook.

Загальнонаціональний Конкурс професійної журналістики «Честь Професії 2020» став можливим завдяки фінансовій підтримці Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), що була надана через проєкт «Медійна програма в Україні», який виконується міжнародною організацією Internews.

 

Оргкомітет конкурсу:

Наталя Терес, керівниця проєктів Національної асоціації медіа

(044) 254 55 56 / project@nam.com.ua

www.nam.org.ua